Viļņa —2012. gada 10. februāris Daudzu pirceju iecienitie KIT KAT sokolades batonini ir kluvusi par dalu no Nestle vispasaules programmas Kakao Plans (anglu valoda - The Cocoa Plan ). Kakao plans – ta ir Nestle iniciativa, kas apvieno daudzus atseviskus gan jau veiktus, gan vel tikai planotus solus, lai uzlabotu lauksaimnieku dzīves apstākļus kakao pupiņu audzēšanas reģionos visā pasaulē.

IESPĒJAS

Nestle merkis – laut pateratiem baudit dzivi un musu gardas sokolades. Razojot Nestle sokoloades batoninus, lielu uzmanibu versam gan kakao pupinu audzetajiem visa pasaule, gan tiem pircejiem Latvija, Lietuva un Igaunija, kas ik dienu velas baudit gardos KitKat sokoldes batoninus.

Tiesi tapec tika izveidots Kakao plans. Ta ietvaros Nestle davina lauksaimniekiem augstas kvalitates, labu razu nesosus un izturigus, kakao kocinu stadus, atbalsta un izglito lauksaimniekus. Nestle palidz lauksainiekiem uzzinat un iemacities, ka palielinat kakao saimniecibu pelnu un uzlabot piegades kedi videi draudziga veida. Tacu Kakao plans nebeidzas tikai ar kako audzesanu – Nestle palidz lauksaimnieku berniem iegut izglitbu, uzlabo dzives kvalitati, nodrosinot udenspiegadi un medicinas pakalpojumus.

Kakao plans jau darbojas Kotdivuāra, valsti, kura tiek izaudzets lielakais kakao pupinu daudzums, ka ari Ekvadora un Venecuela – valstis, kur izaudzets lielakais daudzums augstakass kvalitātes kakao pupiņu.

KitKat cienitajiem Baltics valstis Kakao plans lauj baudit iemilotos sokoldes batoninus, kurus razojot tiek izmantotas pec iespejas vairak dabisku sastavdalu. Paciena draugus ar KitKat!

Investicijas projekta

Lai raditu kopigas vertibas, nakamo 10 gadu laika Nestlé ieguldīs 110 miljonus Sveices frnaku kakao ražošanā.Tas ir gandrīz divreiz vairāk nekā tika iztērēts pēdējo 15 gadu laikā (CHF 60 miljoni).

Īstenojot Kakao planu, Nestlé veiks sadus solus:

  • Palīdzēs uzlabot sociālos apstākļus. Nestlé ir pirmais pārtikas ražošanas uzņēmums pasaulē, kas, sadarbiba ar Fair Labor Association (FLA) — vairaku starpnieku neatkarīgu bezpeļņas iniciatīvu,, izpētīs, vai kakao pupiņu saimniecībās, kuras piegādā kakao pupiņas viņu rūpnīcām, tiek nodrabinti berni.   Ja tiks atklāti pierādījumi par bērnu darbaspēka izmantošanu, FLA noteikssis situacijas galvenos cēloņus un ieteiks Nestlé, kā tos efektivi novērst un nelaut sai situacijai atjaunoties. Izmeklēšanas darbs tika uzsākts šogad (2012. gada) Kotdivuārā, kas ir lielākā kakao eksportētājvalsts pasaulē.   2012. gada pavasarī tiks izdots publisks pārskats, un ta rezultāti noteiks turpmākās Nestlé darbības.

  • Lidz 2015. gadam noorganizes apmacibas 30 000 kakao pupiņu audzētājus par augiem un to pavairošanu.. Nestlé lauksaimnieku apmācības programma palīdzes kakao pupiņu audzētājiem piemērot ekologiskas lauksaimniecības metodes, uzlabot ražu un augu kvalitāti un palielināt ieņēmumus, kas gūti no kakao pupiņu audzēšanas.

  • Lidz 2019. gadam izplatīs 12 miljonus ražīgu, pret slimībām izturīgu kakao koku stadu. Līdz šim brīdim ir izplatīti jau vairāk kā viens miljons koku, ļaujot lauksaimniekiem aizstāt novecojošus, mazražīgus kakao pupiņu kokus.

Dubulta bauda kopā ar KIT KAT

Pirmkārt un galvenokārt, protams, šokolāde ir garšīga!   Tagad jūs varat ne tikai izbaudīt ar gardu piena šokolādi pārklātās kraukšķīgās vafeles, bet arī būt priecīgi uun parliecinati, zinot, ka jūsu KIT KAT ir ražots, domājot par kakao pupiņu audzētāju dzīves apstākļiem. Tas divkāršo baudījumu!   KIT KAT ir pieejams lielveikalos, kioskos un degvielas uzpildes stacijās. Jums labi zināmā un iemilota KIT KAT garša nemainās.

UTZ: neatkarīga sertificēšana

Uzņēmums Nestlé ir izveidojis partnerattiecības ar UTZ Certified, neatkarīgu starptautisku bezpeļņas organizāciju, kura nodrosinas ilgtspējīgu Kakao plana istenosanu.

Sadarbiba ar Nestli, UTZ Certifiedsertifices Kakao Planapartneru kooperatīvās organizācijas.   “UTZ sertificēšanas programmas mērķis sastāv no trīs daļām:   uzlaboti ekonomiskie un sociālie apstākļi lauksaimniekiem un viņu kopienām; caurskatami nodrosinas, , ka kakao pupinas audzetas atbilstosi Kakao planam; laus patērētājiem ari turpmak baudīt savus iecienītākos saldumus, tajā pat laikā apzinoties, ka produktu ražošanā ir izmantotas atbildīgi audzētas kakao pupiņas,” saka UTZ Kakao nodaļas vadītājs Daans de Vries (Daan de Vries).   “Esam priecīgi, ka tik liels un atpazistams uznemums kā Nestlé pārdos sertificētus kakao produktus.”

Saistīta informācija

Uzņēmums Nestlé ir izveidojis Kakao Plana vietni. Kakao plana vietne sniedz pateretajiem iespeju uzzinat vairak informacijas par atbildigu kakao pupinu audzesanu   Uz iepakojuma un citos saziņas materiālos The Cocoa Plan logotips ir atsauce patērētājiem, kuriem ir svarigi, ka atbalsta Nestlé konditorejas izstrādājumu ražošanā tiek izmantotasatbildigi audzetas kakao pupinas.

Saistītas vietnes:

http://www.thecocoaplan.com/

www.cocoainitiative.org
www.worldcocoafoundation.org
www.treecrops.org
www.utzcertified.org
www.cocoafarming.org.uk

Saistītas CSV filmas:

Sustainable Cocoa: Côte d’Ivoire
Coffee growing: sustainable farming, Vietnam